Egzamin maturalny 2022

8.4.2022

Drodzy słuchacze poniżej zamieszczamy harmonogramy Matury 2022 w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych Żak w Elblągu.

UWAGA! Egzaminy Maturalne w dniach 4, 5, 6 i 9 maja odbywają się w CSE Światowid przy Placu Jagiellończyka 1 w Elblągu. Pozostałe egzaminy odbywają się w siedzibie szkoły przy Placu Dworcowym 3 w Elblągu.

W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do Sekretariatu.

Aby otrzymać świadectwo w 2022 r., należy:‎

przystąpić do trzech przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej, tj. języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego uzyskać co najmniej 30% punktów z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego ‎w części pisemnej oraz przystąpić do egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej (dla tego przedmiotu nie jest określony próg zaliczenia).

W 2022 r. do egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego, o którym mowa w pkt 3., nie musi przystąpić absolwent:

a. 4-letniego technikum (z lat 2006-2022) albo b. branżowej szkoły II stopnia (z 2022 r.), który ukończył kształcenie w branżowej szkole I stopnia jako absolwent gimnazjum, jeżeli posiada dokumenty poświadczające uzyskanie dyplomu zawodowego na poziomie technika.

W 2022 r. nie ma obowiązku przystąpienia do części ustnej egzaminu z języka polskiego i języka obcego (a w przypadku absolwentów szkół lub oddziałów z językiem nauczania mniejszości narodowej – również z tego języka).

Cezary Balbuza